השפעת תותי בר על מערכת העיכול והמערכת החיסונית – מאמר מתורגם

שיתוף ב email
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

פורסם ב-Nutrition Reviews, מרץ 2018

תקציר:

תותי בר נחשבים למאכל בריא מאד. הסיבה לכך היא התרכובות הכימיות שתותי הבר מכילים, ביניהם נוגדי חימצון פעילים (Phytoehcmical) וכן ריכוז הוויטמינים הגבוה המופיע בהם באופן טבעי. השפעתם של תותי הבר על המערכת החיסונית – שרובה משתייכת למערכת העיכול – לא נבדקה עד לאחרונה. מחקרים המציגים את השפעת תותי הבר על חלקים שונים של מערכת העיכול (הפה, הוושט, הבטן, המעי הגס והדק, חיידקי המעי = מיקרוביום, והמערכת החיסונית) נסקרו במאמר זה. ההשפעה של תותי בר על המערכת החיסונית נבדקה – וזאת משום שכאמור המערכת החיסונית ברובה משתייכת למערכת העיכול (למעי). המחקרים מצביעים על כך שהאפקט הבריאותי של תותי הבר מיוחס לצריכת תותי בר במלואם (הקליפה, הזרעים והתוכן). ההשפעות שנמצאו נעות מחיזוק המערכת החיסונית והמיקרוביוטיקה של המעי ועד צמצום מספרם וגודלם של נגעים טרום סרטניים וסרטניים. הממצאים מצביעים על הפוטנציאל שיש לשימוש בתותי בר, הנצרכים בשלמותם, כתוספת חשובה ומרכזית לטיפולים מסורתיים במגוון מחלות הקשורות במערכת העיכול ובמערכת החיסונית. 

מבוא

בעשורים האחרונים, צריכת מזון על ידי אנשים נשענת על התפיסה שמזון הוא לא רק מקור לאנרגיה אלא שמזון הוא הגורם המרכזי בשמירה על בריאות הגוף כולו. מחד, ידוע כי אורח חיים ותזונה מסוימים מובילים למחלות ולירידה באיכות החיים כאשר הדוגמאות המוכרות ביותר הן הקשר בין תזונה עתירת סוכרים ופחמימות לסכרת ומחלות לב כמו גם הקשר בין צריכת מזונות עתירי קלוריות והשמנת יתר. מאידך, המחקר מראה כי רכיבי מזון מסוימים למעשה משפרים את הבריאות ואף הפכו להיות רכיבים מומלצים על ידי רשויות המזון במדינות מערביות שונות. הדוגמאות השכיחות הן מזונות עשירים בויטמין C שמחזקים את המערכת החיסונית, פחמימות מורכבות (Polysaccharides) המסייעות למניעת סרטן המעי, וסיבים תזונתיים כמו גם פיטוסטרולים – דומים בהרכבם לכולסטרול אך ממקור צמחי ולכן  מעכבים את ספיגת הכולסטרול מהחי במעי.

מחקרים רבים תיארו את הקשר בין צריכת פירות ובין שיפור במצב הבריאותי. בין השאר, צריכת פירות: מסייעת בהורדת לחץ דם ומורידה את הסיכון ללקות במחלות כלי דם ולב. בין הפירות, תותי בר בולטים ברמות הגבוהות במיוחד שיש לרכיבים שלהם ולתרומתם הביו-אקטיבית והתזונתית: סוכרים, שמנים חשובים, קרוטונואידים (חומרים אורגניים ההופכים בגוף לויטמין A), מינרלים, ותרכובות כימיות (Phytoehcmical) מיוחדות שאופייניות במיוחד לתותי בר ושיש להם תרומה ביו-אקטיבית משמעותית ביותר. תרכובות אלה הן כימיקלים ביו-אקטיביים שאינם רכיבים תזונתיים בעצמם (נוגדי חימצון), אולם הם קושרו כבר באינספור מחקרים להשפעות בריאותיות רחבות היקף ביניהם טיפול בסרטן, דלקתיות יתר, סכרת, והשמנת יתר.

מחקרים שנערכו בחיות ובאנשים, בדקו מה קורה למערכות התאים בגוף כתוצאה מצריכת תותי בר. הבדיקות שנערכו התייחסו לצריכת תותי בר במלואם (קליפה, זרעים, תוכן), ולצריכה של רכיבים נפרדים שלהם שעשירים בנוגדי חימצון בנפרד (למשל, רק התוכן – מחית או מיץ). בגלל ההשפעות ההדדיות שיש לרכיבי תותי הבר זה על זה נראה כי האפקט הבריאותי שיש לתרכובות הכימיות בא לידי ביטוי מלא יותר כאשר רכיבי תות הבר נצרכים במלואם – מערכת העיכול האנושית מתורגלת למצות באופן יעיל את כל המרכיבים המועילים בריאותית מהתרכובות הכימיות של תותי הבר ומהרכיבים הביו-אקטיביים האחרים שתותי הבר מכילים.

הממצאים שלהלן מתמקדים בהשפעה המיטיבה שיש לצריכה של תותי בר במלואם (אוכמניות בר, דומדמניות, דומדמניות שחורות, פטל אדום, פטל שחור, תות-שדה, וחמוציות) על המערכת החיסונית*.

תותי בר והמערכת החיסונית

תותי בר ונוגדי החימצון שהם מכילים, משפיעים לטובה לא רק על תאים חולים – כמו במקרה של סרטן, אלא גם ויותר מכך, מחסנים תאים בריאים ומגנים עליהם מפני מחלות שונות. חלקה הגדול של המערכת החיסונית משתייך למעי, ולכן השפעות מקומיות של תותי בר על המעי – יכולות להיות בעלות השפעה נרחבת יותר גם על מערכות אחרות בגוף. דוגמא טובה לכך היא נדידה של תאי מעי שהשתנו כתוצאה מחשיפה לתרכובות הכימיות המצויות בתותי בר אל איברים אחרים בגוף כשתוצאה מיידית של נדידה זו היא למשל רגרסיה של סרטן הריאות (lung carcinoma ).

מחקרים בחיות: מחקר עם עכברים מצא כי צריכת תותי בר הורידה באופן משמעותי את רמת הדלקתיות אצל עכברים, גם ללא טיפול אחר או נוסף. מחקר בחולדות מצא שצריכת תותי בר הגבירה באופן מובהק את תפקוד המערכת החיסונית (תאי T).

מחקרים בבני אדם: אצל אנשים מבוגרים, צריכת תותי בר שלמים במשך חודש ברציפות, הובילה לעליה מובהקת בתחושת רווחה כללית כמו גם בריכוז הלימפוציטים בדם (NK, T,  ותאי B -תאי מערכת החיסון המשמידים ספסציפית וירוסים ומייצרים חיסון למשך כל החיים. במיוחד אצל אנשים מבוגרים שהמערכת החיסונית שלהם אינה בשיאה – ריכוז גבוה יותר של לימפוציטים הנוצר על ידי התרכובות הכימיות המיוחדות לתותי הבר, מסייע להם בהתגוננות מפני נגיפים וחיידקים. למעשה, נמצא כי צריכה של תותי בר במשך חודשיים היתה יעילה יותר עבור אנשים מבוגרים – במניעת שפעת – מאשר חיסון נגד שפעת. 

אצל אנשים בגילאי 21 עד 50 שנים, צריכת תותי בר במשך חודשיים וחצי – הורידה באופן משמעותי את הסיכון ללקות במחלות של דרכי הנשימה – כולל הצטננות (מחלות  הנגרמות על ידי וירוסים).

בניסויים שערכו עם אתלטים לאחר אימונים – ניתנו להם בנפרד תוספים של ויטמין C, ונגזרות של התרכובות הכימיות הנמצאות בתותי בר. נמצא כי למרכיבים אלו בנפרד לא היה אפקט משמעותי על המערכת החיסונית. אבל, תותי בר שלמים או מוצרים המבוססים על תותי בר שלמים שניתנו לאנשים שמתאמנים באופן קבוע ואינטנסיבי – שיפרו את תפקוד המערכת החיסונית והפחיתו מעוצמת תסמיני מחלות בדרכי הנשימה.


מאמר המקורי השלם ניתן למצוא התייחסות להשפעות מיטיבות מבחינה בריאותית שיש לצריכת תותי בר על רכיבי מערכת העיכול ועל חיידקי המעיים (מיקרוביום)

מומלץ עבורך

0