תותי פרא – הסופר פוד הפיני – שאלות ותשובות

שתפו:
שיתוף ב email
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

היערות בפינלנד הם הנקיים ביותר בעולם. מזג האוויר הקר שומר על טבע נקי ובריא.
התותים של Roberts Berrie גדלים בפינלנד, היכן שהאדמה, האויר והמים הם הנקיים ביותר בעולם.
התנאים הקשוחים – הופכים את התותים הנורדים לחזקים במיוחד.
כדי להגן על עצמם, התותים הנורדים ביחד עם השמש שזורחת לאורך כל היום במהלך הקיץ הקצר, מייצרים פיגמנט שהוא למעשה נוגד החמצון, המגן על התות מקרינת UV.

מה הופך את מחית התותים לכל כך מיוחדת?

מחית התותים מכילה תותים שלמים, כולל הקליפה והזרעים ומוגשת באופן שהוא טעים, זמין ובאריזה שניתן לקחת אותה לכל מקום. Berrie מקיים בעצם את ארבעת הטרנדים המרכזיים בכל הקשור למזון: מדובר במזון מלא, טעים, קל לצריכה, וטבעי לחלוטין.

איך נספרה כמות התותים בכל מיכל בצורה כל כך מדוייקת? ואם כתוב שהמוצר מכיל 139 תותים ומצויין שרק 45% מתחולת המוצר היא בעצם תותים, אז אילו עוד חומרים המוצר מכיל?

כל המרכיבים שעושים בהם שימוש בהכנת המוצר – רשומים ברשימת הרכיבים, על האריזה, כאשר הרשימה מוצגת בסדר יורד. בנוסף לתותים, המשקה מופק מתותי בר שלמים, הגדלים פרא ביערות פינלנד, גרוסים, כולל הקליפה והזרעים. בנוסף המשקה מכיל מים, תמצית תפוחים (לאיזון הטעם החמוץ מאד של התותים), סיבי ציטרית (לימון) אשר משמרים את המבנה של המחית, כמו גם חומצה ציטרית ( ויטמין C) וחומצה סורבית – חומצה אותה מפתחים התותים על מנת להגן על עצמם ממזיקים כמו עובש, פטריות אחרות וחיידקים. כדי לשמר את טריות התותים במיכלים, מוסיפים כמות  מזערית של פוטסיום סורבט שהוא למעשה הגרסה הלא חומצית של החומצה הסורבית הקיימת באופן טבעי בתותים. כך שומרים על בטיחות המוצר. במיכל הקטן יש את כמות התותים האופטימלית ליצירת הטעם המיוחד של כל אחד מסוגי התותים. 

האם Berrie מתאים גם לילדים?

כן ואף מומלץ!

מה מקור התותים שמרכיבים את Berrie?

מרבית התותים שמרכיבים את תכולת ה-Berrie מגיעים מיערות הצפון, בעיקר אלו של פינלנד. לעיתים קוטפים את התותים שגדלים פרא ובאופן טבעי, ביערות הצפוניים בשבדיה, אסטוניה וצפון-מערב רוסיה – שנמצאים בקרבת הגבול עם פינלנד. כל תותי הפרא שגדלים באיזור זה זהים מבחינת הערכים התזונתיים שלהם. האיזור בו נקטפים התותים – במהלך תקופה מוגבלת של מספר שבועות, בקיץ בלבד – נקבע לפי כמות התותים שגדלה פרא באותו איזור באותו הקיץ. כמות וסוג התותים בכל איזור משתנה בכל עונת קטיף.

איך ניתן לשמור על התותים לאורך זמן בטמפרטורת חדר?

Roberts Berrie משתמשים ברכיבים גלמיים, טבעיים, ובאיכות הגבוהה ביותר, תוך כדי שמירה על תנאי היגיינה אופטימליים ותנאי יצור איכותיים ביותר. איכות תהליך הייצור מפוקחת ומאושרת (FSSC-2200). חיי המדף הארוכים יחסית של המוצר הם תוצר של תוספת קטנה מאוד של משמרים, וסביבה מוגנת ממזהמים. החומר המשמש לשימור הוא חומצה סורבית – פוטסיום (E202), אשר מונע צמיחת שמרים, עובש, וחיידקים. 

למה הכוונה בסביבה מגינה?

בתהליך היצור והאריזה – המוצרים נשמרים בסביבה מגינה ומותאמת – כדי להאריך את זמן המדף של המוצר. בסביבה מותאמת זו – רמות החמצן נשמרות נמוכות כדי למנוע גדילה של אורגניזמים אירוביים וכדי למנוע חימצון. במקום החמצן עושים שימוש בחנקן ובפחמן.

מהו זמן המדף?

בסיום תהליך הייצור, ניתן להשתמש במוצר במשך 8 חודשים. ניתן לשמור את המוצר בטמפרטורת חדר (לא דורש קירור). לאחר הפתיחה, ניתן לשמור על Berrie בקירור למשך כשבוע.

מה לגבי אלרגנים?

בהגדרתם, תותים אינם מכינים אלרגנים בכלל. סיבי הציטרית גולמיים ומיוצרים מתמצית קליפת לימון. אלו אינם גורמים לסימפטומים אלרגיים גם אצל אנשים שיש להם אלרגיה לפירות הדר. למעשה, סיבים אלו מהווים תוסף לערכים התזונתיים של התותים, והם תורמים למבנה המוצר. כל מוצרי התותים הם נטולי חלב, נטולי לקטוז, ונטולי גלוטן.

האם טבעוניים יכולים לצרוך Berrie?

בכל מוצרי Berrie משתמשים בתותים שלמים, כפי שהם גדלים בטבע – ולפיכך הם מתאימים לטבעונים.

0